Opis alt

Więcej na:

Od dziś "Kultura na migi" w MSN2014-09-26

Aplikacja "Kultura na Migi" stworzona została na potrzeby II Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier. Jest dostępna bezpłatnie na smartfony Nokia Lumia działające pod kontrolą systemów Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1. Telefony są do wypożyczenia w MSN. Korzystając z aplikacji, smartfona i kodów QR umieszczonych przy eksponatach, niesłyszący mogą samodzielnie zwiedzać wystawę "Maria Bartuszová. Formy przejściowe", jak również wybrane prace z kolekcji Muzeum.

  Kultura na migi - spot

- Osoby głuche często nie znają dobrze języka polskiego. Dla nich polski jest językiem drugim, jeśli nie obcym, ich naturalnym językiem jest polski język migowy. Czytanie dłuższych tekstów napisanych po polsku jest dla znacznej grupy niesłyszących trudne, dlatego, jako fundacja, stale szukamy nowych rozwiązań mogących likwidować bariery, które na swej drodze napotykają osoby z niepełnosprawnością słuchu - tłumaczy Anna Żórawska z Fundacji Kultury bez Barier.

Aplikację może pobrać każdy posiadacz smartfona Microsoftu. Filmy w języku migowym to jedna z opcji obok m.in. informacji tekstowych.


ORGANIZATORZY


  • Miasto Stołeczne Warszawa
  • Fundacja Kultury Bez Barier
  • Teatr Syrena
  • art.bem